bertario
15 آذر 1401 - 14:49

خودکفایی پنجاه درصدی در ساخت تجهیزات حرارتی نیروگاه‌ها

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور گفت: حدود ۵۰ درصد تجهیزات حرارتی نیروگاهی کشور در داخل و توسط شرکت تعمیرات نیروگاه‌های کشور ساخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، صبح امروز وزیر انرژی تاجیکستان با هدف آشنایی با ظرفیت های ایران در بخش تولید، تجهیز و تعمیرات نیروگاه های تولید برق ایران در سفری یک روزه به فردیس از شرکت تعمیرات نیروگاه های کشور بازدید کرد.

عبدالرسول پیشاهنگ، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور در این دیدار گفت: در ایران ۱۳۲ نیروگاه و ۶۴۰ واحد نیروگاهی داریم که ظرفیت نصب شده ما ۹۰هزار مگاوات است.

وی افزود: از این میان حدود ۷۲ هزار مگاوات مربوط به سیستم تولید حرارتی برق است که کار تعمیرات آن در شرکت تعمیرات نیروگاه های کشور انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور گفت: حدود ۵۰ درصد تجهیزات حرارتی نیروگاهی کشور، در داخل و توسط شرکت تعمیرات نیروگاه‌های کشور ساخته می‌شود.

این مقام مسؤول تصریح‌کرد: برای تعمیرات به شرکت های مختلف تعمیراتی نیاز است به همین منظور در مجموعه شرکت تعمیرات نیروگاه های کشور ۴۰ شرکت مختلف در حال خدمت رسانی هستند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 899521