bertario
14 آذر 1401 - 19:52

۷۵ زمین ورزشی همدان بلاتکلیف است

رئیس سازمان فرهنگی ورزشی و گردشگری شهرداری همدان گفت: در حال حاضر ۷۵ زمین ورزشی در اختیار شهرداری است که بلاتکلیف مانده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، هادی بلاغی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه ، اظهار داشت: معابر شهری همدان در حال تصویرداری برای ساخت تور مجازی همدانگردی است که اگر شرایط آب و هوایی اجازه دهد ظرف مدت دو یا سه ماه آینده رونمایی می شود.

وی راه نجات و حفظ زمین های ورزشی شهرداری را در واگذاری به مجموعه های مردمی اعلام کرد و افزود: بسیاری از زمین های ما در سطح شهر به دلیل عدم نگهداری درست دچار آسیب شده و متاسفانه شهرداری مناطق مختلف نتوانستند آن را سالم نگهدارند.

وی عنوان کرد: طی هماهنگی که با اعضای شورای شهر قرار شد بعد از مصوبه شورا  زمین ها به سازمان فرهنگی ورزشی و گردشگری شهرداری واگذار شد اما متاسفانه مقاومت هایی وجود دارد که به یاری خدا سازمان آمادگی کامل برای این کار را داریم.

وی در خصوص بودجه  و پرداخت بدهی های  سازمان نیز ابراز داشت: سال گذشته اعتبار در نظر گرفته شد برای سازمان فرهنگی، ورزشی و گردشگری 25 میلیارد و 300 میلیون تومان بود که با صعود تیم فوتبال به دسته یک به 32 میلیارد و 300 میلیون تومان افزایش یافت اما خیلی از بدهکاری های سازمان پرداخت نشده بود که  مساله نشان می دهد  که مبلغ اعتبار و تخصیص بودجه هیچ گاه یکی نبوده و نیست.

وی با بیان اینکه در تخصیص بودجه به این سازمان ظلم می شود، تاکید کرد: باوجود اینکه دو سال از برگزاری آخرین جشنواره شهروندی گذشته اما هنوز سازمان ما نتوانسته بود مطالبات این جشنواره در سال 99 را پرداخت کند.

رییس سازمان با بیان اینکه یکی از بهترین دست آورد های دوران مسئولیت خود را  پرداخت بدهی های معوقه سازمان عنوان کرد ودر پاسخ به برخی از فشارها برای برگزاری این جشنواره  شهروند برگزیده در سالجاری نیز عنوان کرد: برآورد مالی برگزاری جشنواره در زمان آغاز مسیولین اینجانب  حدود 700 میلیارد تومان می باشد در حالی که کل مبلغ جشنواره قبلی آن هنوز پرداخت نشده است در چنین شرایطی برگزاری یک رویداد و تحمیل بار مالی به سازمان را عقلانی نمی دانستم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان همچنین در خصوص ساختمان گردشگری این سازمان نیز کفت: این ساختمان یا فرهنگ سرای تاریخ و تمدن به دلیل عبور قنات از زیر آن و سال ها استفاده دچار آسیب جدی شده بود که بعد از بازدید کارشناسان بازآفرینی مجبور به تخلیه و طراحی نقشه جدید برای بنای تاریخی شدیم.

وی افزود: هفته گذشته میراث فرهنگی نقشه ها را تایید کرده و به زودی این بنای تاریخی به مجموعه تبدیل به خانه بوم گردی  می‌شود.

بلاغی معتقد است: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی وزارت خارجه شهرداری همدان می باشد اما هنوز خود مجموعه مدیریت شهری هنوز اهمیت این موضوع را درک نکرده است.

بلاغی به برخی نقدهای غیر کارشناسی در خصوص تعطیلی ساختمان عین القضات اشاره کرد و گفت: این ساختمان زنده و فعال است به طوریکه مهم ترین اقدامات ما ازجمله آموزش شهروندی، دبیرخانه طب سینوی  و واحدگردشگری سازمان در این ساختمان فعالیت دارند.

وی در خصوص انجام پروژه همدان پایتخت کتاب نیز یادآور شد: همانطور که اعلام کرده بودیم پای کار هستیم و آن را انجام خواهیم داد.

بلاغی در پایان در خصوص ورزش شهروندی نیز تشریح کرد: با برنامه ریزی هایی که با هئیت های ورزشی انجام شده بود در شهریور ماه آماده برگزاری مسابقات بودیم که متاسفانه بنا بر شرایط استان به تعویق افتاد به ان شالله این برنامه در دهه فجر تحت عنوان یک ملت، یک پرچم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898746