bertario
29 آذر 1401 - 22:04

۶ میلیارد از پاداش جام جهانی را به خیریه دادیم اما کسی ندید

دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران گفت: قبل از دیدار با آمریکا نفری ۷ هزار دلار که در مجموع نزدیک به ۶ میلیارد تومان بود، برای خیریه گذاشتیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا بیرانوند پس از پایان دربی پایتخت در جمع خبرنگاران حاضر شد و صحبت‌های خود را با انتقاد از اینکه پیشکسوتان را مقابل بازیکنان تیم ملی قرار دادند شروع کرد.

دروازه بان تیم ملی ایران گفت: پس از جام جهانی تمام بازیکنان تیم ملی را شما رسانه‌ها در مقابل پیشکسوتان گذاشتید. اگر پیشکسوتی برای سر زدن به اموات به قبرستان می‌رفت جلویش را می‌گرفتید و می‌گفتید بازیکن تیم ملی فلان‌قدر پول گرفته است. بازیکن تیم ملی هزار تومان هم پاداش نگرفته است. حواله‌هایی که همه شما می‌گوئید پاداشی بود که پس از صعود به جام جهانی به ما قولش را دادند.

بیرانوند درباره حاشیه به وجود آمده در خصوص دریافت حواله ورود خودروی خارجی به کشور تاکید کرد: تا الان یک حواله را هم تأیید نکردند. یک چیز را بگویم که شاید کسی نمی‌داند. برای بازی با ولز ۱۵ هزار دلار پاداش گرفتیم اما قبل از دیدار با آمریکا نفری ۷ هزار دلار که در مجموع نزدیک به ۶ میلیارد تومان بود، برای خیریه گذاشتیم. شما این چیزها را نمی‌بینید. نذر کرده بودیم تا مردم خوشحال شوند. ۶ میلیاردی که از جیب دولت نبود این پاداش برای فیفا و AFC است که به فدراسیون می‌دهد و فدراسیون هم لطف کرده آن را بین ما تقسیم کرد. بازیکنان والیبال و هندبال هم رئیس فدراسیون‌شان می‌تواند این پول‌ها را از فیفا و AFC بگیرد!

بیرانوند درباره اعتراض ملی پوشان بقیه رشته‌ها گفت: پولی که ما می‌گیریم از جیب دولت نیست آن را از خارج از کشور به ما داده‌اند. چهار سال زحمت کشیدیم تا به جام جهانی رسیدیم. فیفا و AFC به ما پاداش می‌دهند و فدراسیون هم بین بازیکنان تقسیم کرد.

بیرانوند اضافه کرد: هیچ وقت از دولت پول نگرفتیم. پولی که برای دیدار با ولز گرفتیم همین بود. از آن ۱۵ هزار دلار نفری ۷ هزار دلار قبل از بازی با آمریکا روی هم گذاشتیم که روی هم ۶ میلیارد تومان می‌شود اما شما هیچ وقت این موضوع را رسانه‌ای نکردید. هر جا رسیدید گفتید آیا پاداشی که بازیکنان تیم ملی گرفتند آن هم پس از باخت به آمریکا درست است؟

وی در خصوص اینکه این بحث مطرح شد بازیکنان تیم ملی پس از حواشی ایجاد شده تصمیم گرفتند حواله‌ها را بازگردانند، گفت: حواله‌ای به ما داده‌اند که آن را برگردانیم؟

دروازه‌بان پرسپولیس در خصوص مهدی نبی چنین اظهارنظری کرده است، عنوان کرد: همین الان نبی را پیدا کنید و بپرسید چه حواله‌ای به ما داده‌اند؟ کسی حواله نگرفته است. قرار بود قبل از جام جهانی این حواله‌ها را بدهند اما باز هم دم تک‌تک بچه‌ها گرم که تاکنون صحبتی نکرده‌اند. آخرین تماسی هم که با حمید سجادی داشتیم به ما گفت موضوع حل می‌شود اما تاکنون حل نشده است. همه ما هم صبر کردیم و کسی اعتراض نکرد که چرا حواله‌ها را نمی‌دهند. خیال مردم راحت باشد که بازیکنان تیم ملی پول خوبی نگرفتند.

بیرانوند در خصوص ماندن یا نرفتن کارلوس کی روش یادآور شد: ما بازیکن هستیم و منتظریم اتفاق خیلی خوبی برای تیم ملی بیفتد. کی‌روش یک مربی شناخته شده است و در جام‌های جهانی قبلی دیدید چه نتایجی گرفت. اتفاقی افتاد که ما نتوانستیم در جام جهانی قطر صعود کنیم. ما بازیکن و سرباز کشور هستیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 923377